Kliendikogemuse disain – miks pisiasjad loevad?

 

Hea kliendikogemuse loomise oskus on Sinu kui teenuse pakkuja jaoks äärmiselt oluline. Sellest sõltub, kas klient tuleb tagasi või mitte, kas ta soovitab Sinu teenuseid ja ettevõtet ka oma sõpradele-tuttavatele või mitte. 

Kliendikogemus koosneb erinevatest kokkupuutepunktidest ning see puudutab nii kliendi ootusi kui vajadusi, emotsioone ja meeli, eesmärke ja motiive. Hea kliendikogemuse pakkumiseks tuleb teenust näha tervikuna. Klienditeekond algab kaugelt enne, kui ta konkreetset ostu on sooritamas või päringut sisestamas. Teekond algab kliendi esimesest kokkupuutest SInu organisatsiooni, teenuse või tootega. Selleks võib olla nii sõbra kogemus, sotsiaalmeedias nähtud reklaam või huvitav blogipostitus. Kui kasutad teenuse pakkumisel koostööpartnereid, on väga oluline teha kindlaks, et nad suudavad ja tahavad pakkuda Sinu klientidele sama kvaliteetset teenust kui Sa ise Näiteks mõjutab kliendikogemust poes nii ostukärude olemasolu, toodete arusaadav paigutus riiulitel, saaliteenindajate  ja kassapidaja sõbralik suhtumine klienti kui ka turvafirma töötaja, kes ei pruugi SInu ettevõtte väärtustest ja kliendisõbralikkusest olla midagi kuulnud. Üks tõrvatilk meepotis võib kogu mee ära rikkuda, seepärast on väga oluline klienditeekond üksipulgi läbi mõelda ning disainida kliendile igas etapis teadlikult meeldiv kliendikogemus.

Aitame meelsasti Sinu organisatsioonil kliendikogemusi paremaks disainida. Selleks saame Sinu töötajatele läbi viia koolituse või koolituste sarja, kus käsitleme kõiki kliendikogemuse “ehituskive” ning õpetame, kuidas kliendi kaebused ja kriitline tagasiside oma organisatsiooni heaks tööle panna.

Lisaks koolitustele on meil võimalik läbi viia ka paarikuuline kliendikogemuse disainiprojekt, kus parendame konkreetse teenuse (või teenuste) kliendikogemust. Projekt hõlmab ka klientide küsitlemist, vaatlust, kliendi teekonna kaardistamist ja organisatsiooni töötajate koolitamist. 

Kirjuta meile oma organisatsiooni vajadustest ja teeme Sulle personaalse hinnapakkumise! 

 

Pin It on Pinterest

Share This