Veebruaris ja märtsis 2017 viisime iluteenuste ja teiste väikeettevõtjate seas läbi küsitluse, kus uurisime, kas ja kuidas ettevõtetes uusi teenuseid arendatakse ning millistes valdkondades soovitakse kõige rohkem tuge ja uusi teadmisi saada. 

Palju õnne meeskonna koolituse võitjatele

Disainivõti loosis küsitluste vastanute seast välja 2 õnnelikku koolituse võitjat.

Küsitluste tulemustest. Iluettevõtjad tundsid kõige rohkem puudust oskusest kasvatada lojaalsete klientide arvu ja leida uusi kliente. Teisel kohal oli soov täiendada oma müügi- ja turundusoskusi (nt pakettide koostamine, koostöö partneritega, jne). Kõrgeid punkte saavutas ka soov osata oma klientidele parem väärtuspakkumine teha. Kõige vähem tunti huvi suhtlemisoskuste parandamise vastu. 

Teised ettevõtjad tundsid samuti huvi kliendibaasi kasvatamisega ning väärtuspakkumisega seotud koolituste järgi, kuid kõrgeid punkte saavutasid ka müügi- ja turundusoskuste koolitus ning suhtlemisoskusi arendav koolitus. 

Küsimusele, kuidas arendate välja uusi teenuseid, vastasid iluteenindajad, et mõtlevad pidevalt midagi uut, et eristuda konkurentidest. Peamine impulss selleks tuleb klientidelt endalt (arvestatakse nende ettepanekutega). Siiski oli ka neid, kes vastasid, et ei ole viimase kahe aasta jooksul ühtegi uut teenust pakkuma hakanud. Väikeettevõtjatest vastanute seas pingutatakse pidevalt, et konkurentidest eristuda ning samuti püütakse kliendi ettepanekutega arvestada. 

Teenuste ühtsest kvaliteedist rääkides tuli peamiseks vastuseks, et igasse klienti püütakse suhtuda hoolivalt ja sõbralikult kui väga oodatud külalisse. Ettevõtetel on paljudel ka ühtne kokkulepitud teenindusmudel. Ilusalongides peetakse oluliseks klienti tegevusse kaasata, selgitades talle, mida parajasti tehakse ning milline mõju on sellel teenuse lõpptulemusele. Sõnal on suur jõud ja kui kliendile öelda, et see mask teeb näonaha kauniks, siis ta usub sellesse rohkem ja tunnebki end kaunimana (loomulikult on toodetel ka tegelikult nahale positiivne mõju).

Tore oli lugeda, et kui klienti teenindatakse, siis omavahel teenindajad ei lobise, vaid ollakse täielikult kliendi päralt.

Eesti ettevõtjatel jääb puudu oskusest kasutada kinkekaarte oma turundustööriistana.

Ilusalongide puhul oli üllatav, et kinkekaartidega kliente koheldakse valdavalt nagu iga teist klienti, st ühtegi erilist hüve ei kaasne, kuigi enamasti on kinkekaart kellelegi kingituseks kas sünnipäeva või mõne tähtpäeva puhul. Samuti on suur tõenäosus, et kinkekaardiga inimesed on salongis esimest korda, mis tähendab, et oskusliku teeninduse ja kvaliteetse teenusega on võimalik saada oma salongile uued püsikliendid. Muljet avaldada saab vaid üks kord ning seda võimalust tasuks ilusalongidel rohkem kasutada. Kaunilt kujundatud kinkekaardid on ka heaks turundustööriistaks, kuna tõmbavad klientide tähelepanu nii salongis kui ka kliendi kodus. Enamasti ollakse kinkekaarte ostes ka nõus pisut rohkem kulutama, kui endale teenust ostes. Seetõttu on kinkekaardid kindlasti valdkond, mille potentsiaali võiksid ettevõtted paremini ära kasutada.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This